Beylikdüzü’nde ‘sahte seçmen’ skandalı!  | HABER AKYAZI - AKYAZININ İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Beylikdüzü’nde ‘sahte seçmen’ skandalı! 02.05.2019 16:21

Beylikdüzü’nde ‘sahte seçmen’ skandalı!

Beylikdüzü’nde ‘sahte seçmen’ skandalı!


Beylikdüzü’nde ‘sahte seçmen’ skandalı! İkametine tanımadığı 2 kişiyi kaydetmişlerrnİstanbul Büyükçekmece’deki sahte seçmen skandalının ardından bir benzerinin de Beylikdüzü İlçesi’nde yaşandığı ortaya çıktı. Beylikdüzü Kavaklı’da oturan Hüseyin Özgün, 31 Mart Yerel Seçimleri’nden hemen önce bilgilerini sorguladığında ikametine kayıtlı iki tanımadığı isimle karşılaştı. Durumdan muhtarın da bilgisi olmadığını öğrenen Özgün SABAH’a konuştu.


Bu haber 430 kez okundu.
İstanbul Büyükçekmece'deki sahte seçmen skandalının ardından bir benzerinin de Beylikdüzü İlçesi'nde yaşandığı ortaya çıktı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde oy kullanacakları adrese bakmak isteyen Hüseyin Özgün, E Devlet'te bulunan 'Aynı Hanede Oturan Seçmenler' bölümüne bakınca şoke oldu. Kendi ikametine kayıtlı eşi ve kızının yanı sıra hiç tanımadığı iki isimle daha karşılaştı.

İKAMETİNDE KAYITLI İKİ YABANCI

Olayı SABAH'a anlatan Hüseyin Özgün şunları söyledi: Beylikdüzü'nün Kavaklı Beldesi'nde ikamet etmekteyiz. Burayı yazlık olarak kullanıyorum. 2005 yılından bu yana yılın yarısı burada ikamet ediyorum. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nden bir gün önce E Devlet'e oy kullanacağım yere bakmak için girdim. 'Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama' kısmından 'Aynı Hanede Oturan Seçmenler' bölümüne tıkladığımda ikametimde oturmayan ve hiçbir şekilde tanımadığım iki isimle karşılaştım. Mehmet Fethi Erhan ve Sevil Ülken isimli kişilerle aynı adreste oturduğum bilgisini görünce şaşırdım. Hemen muhtarımıza gittim. Konuyu anlattım. Kendisinin böyle bir şeyden haberinin olmadığını söyledi.

Diğer HABER AKYAZI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.haberakyazi.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright