Çok kuvvetli olacak | HABER AKYAZI - AKYAZININ İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Çok kuvvetli olacak20.08.2019 19:57

Çok kuvvetli olacak

Çok kuvvetli olacak


Meteoroloji'den İstanbul, Ankara ve Batı Karadeniz için son dakika sağanak yağış ve hava durumu uyarısı geldi!Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul, Ankara ve Batı Karadeniz başta olmak üzere yurt geneline ilişkin son dakika sağanak yağış ve hava durumu uyarısı geldi. Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul'da kelimenin tam anlamı ile sel felaketi yaşanırken birçok ilçede maddi kayıplar hat safhaya yükselmişti. Oluşabilecek olası risk durumuna karşı resmi internet sitesi üzerinden duyuruları yayınlayan MGM, İstanbul, Ankara ve Batı Karadeniz için sağanak yağış ve hava durumu uyarısı yaptı. Akşam saatlerinden itibaren İstanbul'da karabulutlar hakim olmaya başlarken yağmur bekleniyor. Meteoroloji de oluşabilecek ani sel, su baskını ve yıldırım tehlikesine karşı vatandaşların tedbirli olmasını istedi. Sizler için hazırladığımız haberimizin detaylarından önümüzdeki günlere ilişkin hava durumu tahmin raporlarını görüntüleyebilir, Meteoroloji'den son dakika sağanak yağış uyarısı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Bu haber 602 kez okundu. adeniz ve Kocaeli ile Sakarya çevresi için sağanak yağış uyarısında bulundu. Oluşması muhtemel ani sel, su baskını ve yıldırım tehlikesine karşı da yurttaşları uyuran kurum, vatandaşların tedbirli olmasını istedi.rnrnYAĞIŞLAR NE KADAR SÜRECEK?rnİstanbul'da iş çıkış saatlerinin ardından özellikle sahil kesimlerinde karabulutlar hakim olmaya başlarken, yağmurun etkisini hissettirmesi bekleniyor. Sizler için hazırladığımız haberimizin detaylarından önümüzdeki 5 güne ilişkin hava durumu tahminleri bulabilir, Meteoroloji'nin güncel ve son dakika sağanak yağış uyarılarına ilişkin bilgi sahibi olabilirsiniz.rnİşte, ayrıntılar;
 
METEOROLOJİ'DEN İSTANBUL'A SON DAKİKA SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI 
Özellikle İstanbul'un boğazlar ile sahil kıyıları için yapılan uyarı sonrasında hafta sonu selin yaşandığı başta Eminönü olmak üzere sahil kıyılarında karabulutlar hakim olmaya başladı.rnrnMarmara Bölgesi için ise İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova ile Bursa'nın doğusu ve Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ'DE BEKLENEN KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT!
Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'de görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Bolu ve Karabük çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

.ANKARA'DA BEKLENİLEN KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT!
Son radar bilgileri ve meteorolojik değerlendirmelere göre 18:00 ile 22:00 saatleri arasında Ankara'nın batı ilçelerinde(Çankaya, Yenimahalle, Sincan, Etimesgut, Kahramankazan, Gölbaşı, Haymana, Polatlı) çevrelerinde meydana gelecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Etiketler: çok -kuvvetli - olacak -ekosattv -haberakyazi

Diğer HABER AKYAZI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.haberakyazi.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright