Corona virüsü vaka sayısı açıklandı mı?  | HABER AKYAZI - AKYAZININ İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Corona virüsü vaka sayısı açıklandı mı? 23.04.2020 19:25

Corona virüsü vaka sayısı açıklandı mı?

Corona virüsü vaka sayısı açıklandı mı?


23 Nisan corona virüs vaka ve ölü sayısı ve illere göre dağılımı - Canlı haritarnKOVİD-19 hastalığına neden olan corona virüsü ile ilgili son dakika haberleri peş peşe gelirken, dün Türkiye'deki vaka sayısı önemli bir oranda düştü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, hareketli günlere geri dönmenin izolasyona ve kurallara dikkat etmeye bağlı olduğunu söyledi.


Bu haber 1065 kez okundu.
Peki, 23 Nisan corona virüsü vaka sayısı ve ölü sayısı açıklaması yapıldı mı? Sağlık Bakanlığı corona virüsü tablosu, vaka sayısı, ölü ve iyileşen hasta sayısı ile yoğun bakım ve entübe hasta sayısını barındırıyor. İşte, Sağlık Bakanlığı'ndan alınan doğrulanmış verilere göre Türkiye'de corona virüs vakaları illere göre dağılımı ve son vaka sayısı…Corona virüsü vaka sayısı her gün olduğu gibi bugün de vatandaşlar için merak konusu oldu. KOVİD-19 hastalığının kaynağı olan corona virüsü şu ana kadar 3 milyona yakın insana bulaştı ve on binlerce insanın da doğrudan ya da dolaylı olarak hayatını kaybetmesine neden oldu. Dünyada birçok ülkenin sağlık sistemi çöktü ve hastalar arasında ayrım yapılmaya başlandı. Türkiye'de ise sağlık sisteminin 6'da 1'lik kapasitesinin kullanımda olduğu ve hastanelerin %30 doluluk oranına sahip olduğu açıklandı. Peki, Türkiye'de son durum ne? Corona virüs vaka sayısı ve ölü sayısı, sağlık bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanıyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, eğer kurallara uymaya devam edilirse, Türkiye 5 binli vaka sayısını gördüğü hafta 'haftalık pik noktası'na ulaşmış diyebileceğiz. Yani, 1 hafta içerisinde en çok vakanın bildirildiği dönemi, çoktan geride bırakmış olacağız.

CORONA VİRÜSÜ VAKA SAYISI VE İLLERE GÖRE DAĞILIMI

Canlı corona virüsü vaka sayısı ve hayatını kaybeden insanların sayısını içeren tablo sayfası, Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayınlandı. Haberimizde, Türkiye'de corona virüsünde son durumu canlı tablo ile öğrenebilir, dünyadaki corona virüs vakalarını harita üzerinden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Ayrıca, resmi açıklamalara göre Türkiye'de hangi illerde corona virüs vakası görüldüğü ile ilgili bilgiler de yer almaktadır...Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "Veriler bize şunu söylüyor: Ümitsiz olma, rehavete kapılma. Unutmayalım ki bu ikisi virüsten daha tehlikeli. Tedbirlere ısrarla uymaya devam edelim. Temas, mesafe, izolasyon." dedi.

FİLYASYONLA 322 BİN 754 KİŞİ TESPİT EDİLDİ

Türkiye'de 4. haftada vaka artış hızının düşüşe geçtiğini bildiren Bakan Koca, "Vaka artış hızının inişe geçmiş olması, ölüm artış hızının yavaşlaması mücadelede doğru yolda olduğumuzun, tedbirlerin sonuç verdiğinin, sonuç alacağımızın somut işaretleridir." dedi.

11 Mart'ta açıkladıkları ilk vakadan itibaren, tespit edilen her vakada filyasyon yöntemini uyguladıklarını kaydeden Bakan Koca, pozitif tanı konan hastaların her birinin son üç gün içinde temas ettiği bütün kişilere ulaşıp onları taramaya çalıştıklarını belirtti.

KOCAELİ VAKA DAĞILIMI RİSK HARİTASI

BİZİ SONUCA GÖTÜRECEK KURAL AÇIK; HAREKETİ AZALT, İZOLASYONU ARTIR"

Korona virüsle mücadelenin işine son derece hakim uzmanlar tarafından yürütüldüğünün altını çizen Sağlık Bakanı Koca, "Fakat bütün bu çabanın size yüklediği sorumluluğu bir an bile unutmayın.

İşte, şu ana kadar tespit edilen vakalara göre bazı detaylı grafikler..

Diğer HABER AKYAZI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.haberakyazi.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright