İstanbul kararı: CHP ve İyi Parti'nin başvurularına ret! | HABER AKYAZI - AKYAZININ İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İstanbul kararı: CHP ve İyi Parti'nin başvurularına ret!13.05.2019 16:50

İstanbul kararı: CHP ve İyi Parti'nin başvurularına ret!

İstanbul kararı: CHP ve İyi Parti'nin başvurularına ret!


Son dakika haberleri... YSK'dan İstanbul kararı: CHP ve İyi Parti'nin başvurularına ret! Kılıçdaroğlu'ndan açıklama! YSK'dan bir ret daharnYSK, CHP ve İYİ Parti'nin, İstanbul'da tüm ilçe belediye başkanlığı seçimleri ile 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin iptali için "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle ayrı ayrı yaptıkları başvuruları reddetti.


Bu haber 483 kez okundu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Farklı bir karar beklemiyorduk. Seçim sandıklarında yanlışlık vardı diyorlar. Buna ilkokul çocuğu bile inanmaz" ifadelerini kullandı. YSK, İyi Parti'nin Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde gerçekleşen ilçe belediye başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi yönündeki başvurusunu da reddettiYüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP ve İYİ Parti'nin, İstanbul'da tüm ilçe belediye başkanlığı seçimleri ile 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin iptali için "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle ayrı ayrı yaptıkları başvuruları reddetti.

CHP, "sandık kurullarında kamu görevlisi olmayan kişilerin görev yaptığı" gerekçesiyle İstanbul'da 31 Mart 2019'da yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin YSK tarafından iptal edilmesi nedeniyle, İstanbul'daki tüm ilçe belediye başkanlığı seçimleri ile 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin iptali için "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle YSK'ye başvurmuştu. İYİ Parti de aynı talepte bulunmuştu.

YSK, bugünkü gündem toplantısında tüm başvuruları ele aldı.

Kurul, CHP ve İYİ Parti'nin sandık kurullarının teşekkülündeki usulsüzlükler nedeniyle İstanbul'daki tüm seçimlerin iptali ile 24 Haziran seçimlerinin iptal edilmesi istemlerini reddetti.

KILIÇDAROĞLU'NDAN İLK TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'nın kararına dair açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, "Farklı bir karar beklemiyorduk. Seçim sandıklarında yanlışlık vardı diyorlar. Buna ilkokul çocuğu bile inanmaz" ifadelerini kullandı.

YSK'DAN BİR RET DAHA

YSK, İyi Parti'nin Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde gerçekleşen ilçe belediye başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi yönündeki başvurusunu da reddetti.

Etiketler: istanbuli kararı -chp - ve - İyi - Parti'nin - başvurularına - ret! -haberakyazi

Diğer HABER AKYAZI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.haberakyazi.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright