Polisten HDP'li Remziye Tosun'a
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Polisten HDP'li Remziye Tosun'a "devlet" dersi.02.05.2019 17:31

Polisten HDP'li Remziye Tosun'a "devlet" dersi.

Polisten HDP'li Remziye Tosun'a


CHP ve ekrem_imamoglu 'nun T.C. ibaresi sevgisi şu sözlerde saklı:3 Eylül 2016/Demirtaş: "Biz PKK’yı terör örgütü olarak tanımlamıyoruz"18 Nisan 2019/İmamoğlu: "Demirtaş'ın siyasette aktif olduğu dönemdeki çizgisini beğeniyorum. Bugün de aynı kanaatteyim"


Bu haber 606 kez okundu.
Diyarbakır’da HDP Milletvekili Remziye Tosun ile il yöneticilerinin de aralarında yer aldığı grubun, izinsiz açıklama ve oturma eylemi yapmasını polis engelledi. Milletvekili Tosun'un açıklama için "Devletiniz izin vermiyor." demesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü yetkilisi, "Bizim devletimiz sizin devletinizdir. Siz farklı bir ülkede mi yaşıyorsunuz?” diye yanıt verdi.
Merkez Bağlar ilçesi Koşuyolu Parkı'nda toplanan, aralarında HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, HDP'li il yöneticileri ile çocukları cezaevinde olan annelerin de bulunduğu grup, izinsiz açıklama ve oturma eylemi yapmak istedi.

Gruba, izinsiz açıklama yapılamayacağını belirten İl Emniyet Müdürlüğü yetkilisi, HDP'li il yöneticisine dünyanın en demokratik ülkelerinde bile devlet gücü ile annelerin karşı karşıya getirilmeyeceğini söyledi.

"SİZ İYİ NİYETLİYSENİZ BİZİ ANNELERLE KARŞI KARŞIYA GETİRMEYİNİZ"

Yetkili, "Biz annelerle karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Siz sağduyulu davranmalısınız. Bizi annelerle karşı karşıya getirmeyin. Annelere hiçbir zaman müdahale etmedim. Siz iyi niyetliyseniz bizi annelerle karşı karşıya getirmeyiniz. Annelere saygınız olsaydı buraya getirmezdiniz." ifadelerini kullandı.
HDP MİLLETVEKİLİNE "DEVLETİNİZ" TEPKİSİ

Milletvekili Tosun'un açıklama için "Devletiniz izin vermiyor." demesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü yetkilisi, şunları kaydetti:

"Bizim devletimiz sizin devletinizdir. Siz farklı bir ülkede mi yaşıyorsunuz? Vekilim bu lafı siz demeyin, siz Mecliste yemin etmiş bir insansınız. Burası hepimizin devleti. Bu ilde hiçbir anneye jop kalkmadı, kalkmayacak."

.HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun

Dağılmak istemeyen gruba polis aracından da şu anons yapıldı:

"Annelerimiz bu grubun içinden ayrılsınlar. Siyasileri ve milletvekillerini göreve davet ediyorum. Milletvekillerimize çağrı yapıyorum, siyasi sorumluluğunuzu hatırlatıyorum. Lütfen anneleri gruptan ayırın. Annelerle karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Hukuken suç teşkil eden eylemlere alet etmeyin."

Daha sonra anneler, gruptan ayrılarak bir süre yürüdükten sonra dağıldı

Etiketler: Polisten - hdp'li -remziye - tosun'a - "devlet" dersi -haberakyazi

Diğer HABER AKYAZI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.haberakyazi.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright