AS AKYAZISPOR HEDEF 3 LİĞ | HABER AKYAZI - AKYAZININ İNTERNET UYDUSU
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> AS AKYAZISPOR HEDEF 3 LİĞ06.11.2018 01:12

AS AKYAZISPOR HEDEF 3 LİĞ

AS AKYAZISPOR HEDEF 3 LİĞ


Süper Amatörün güçlü ekiplerinden As Akyazıspor kulüp başkanı Ahmet Durmuş Emre Fidan’ın sorularını yanıtladı. Gelecek sezonla ilgili açıklamalar yapan Durmuş, hedefi BAL olarak koyduBu yaz kongreye giderek tek aday olarak başkan seçilen Ahmet Durmuş muhabiriz Emre Fidan’a samimi açıklamalarda bulundu.


Bu haber 3214 kez okundu.

Fidan’ın sorularını açıklıkla cevaplayan Başkan Ahmet Durmuş gelecek sezon için ümitli ve iddialı konuştu.Sayın Başkan, kongre ile As Akyazıspor başkanı seçildiniz. Başkan olmaya nasıl karar verdiniz?


As Akyazıspor’un başarıya ihtiyacı olduğunu düşündük yerinin en azından 3. Lig olduğu düşündük. Arkadaşlarla böyle bir karar verdik. As Akyazıya bir faydamız olur mu tek düşüncemiz oydu. Bu yola öyle çıktık.

As Akyazıspor başkanı olmak nasıl bir duygu, çevrenizden nasıl tepkiler aldınız?

Sporla biz hiç yabancı değildik zaten. Aileden gelen bir şey var kendim de oynadım, oğlum da oynuyor. Abimin çocuğu da Fenerbahçe’ye kadar gitti ve oynadı. As Akyazı’ya da hiç yabancı değiliz. Olumlu tepkiler aldık. İnanmışlık var ve Akyazı Spor kamuoyunda beklenti yükseldi. Bu manada olumlu tepkiler aldık. Olumsuz tepkilerle karşılaşmadık. Şuanda bu beklentinin yukarı çıkması bizim için hem avantaj hem dezavantaj oldu. Beklenti As Akyazı’nın başarılı olacağı şeklinde. Bir de tersi bu beklenti bizi olumsuz da etkileyebilir. Başarısızlıkta bütün maliyet bize gelecektir.

Sayın Başkan gerçekten sakin ve rahat bir insansınız. Konuşma üslubunuz ve duruşunuz karşınızdaki insana sürekli bir sohbet etme duygusu veriyor bu benim şahsi fikrim. Biraz kendinizden bahseder misiniz?

Başkan olmadan önce çok sivil toplum örgütlerinde Başkanlık yaptım. Benim ilk başkanlığım değil zaten 1999’dan 2004’e kadar ilçe başkanlığı ve Genel Meclis üyeliği yaptım. 1 nolu ve 2 nolu sağlık ocağı, Madanoğlu İlköğretim okulu koruma aile derneği, tarım kooperatif başkanlığı, Şuanda Esnaf Kefalet kooperatif başkanlığına halen daha devam ediyorum. 15-16 seneyi tamamladım. Yani ilk başkanlığım değil.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan size ne gibi destekler sağlıyor? Bir de dışarıdan topçu alınmayacağı söyleniyordu. Şimdi ise birçok dışarıdan futbolcu transferi yaptınız. Ne değişti

Hasan Akcan başkan olduktan sonra As Akyazı’ya çok katkısı oldu. Akyazı’nın çocukları oynasın diye kanı vardı. 3 sene bu şekilde gitti. Fakat sadece Akyazı’nın çocuğu ile bu sıçramayı yapamayacağımızı anladık. Çünkü 3 senedir takım Süper Amatörde kaldı. Bir üst lige çıkamadı Biz buraya gelirken de başkana söyledik. Zaten belediyeden bağımsız bir yönetim kurdum. Şuan yönetim kurulu üyeleri arasında Meclis üyelerinden ve Belediyeden hiç kimse yok. Ama belediye ile maddi ve manevi yönden bağımız devam ediyor. Hasan Başkanın o şeyi bizim teklifimiz üzerine kaliteli 3-5te olsa dışarıdan iyi topçu alalım bir üst lige çıkalım. Ondan sonra ki 3 senelik program sonunda hepsi Akyazılı olsun yine. Ayrıca Hasan başkan maddi ve manevi destek vermeye devam ediyor. Aramızda bir sıkıntı yok. Hasan Başkana da teşekkür ederiz.

Kuzuluk Maden Suyu ile sponsorluk anlaşması yaptınız. Bunun perde arkasından bahseder misiniz ?
Bu zamana kadar As Akyazı’nın yaşamadığı bir şeyi yaşatmak istedik. Yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Kuzuluk Maden suyu yani bizim yerel içeceğimiz olan maden suyuna bu teklifi götürdük. Uzun süren görüşmelerin sonunda da Kuzuluk Maden Suyunu As Akyazıspor’a resmi sponsoru yaptık. Bize maddi katkısı tahminen 60-70 bin TL’nin üzerini bulacak. Formamızla falan sayarsak ve tarihte olmamış bir şeyi yaptık. Kuzuluk Maden Suyunu Akyazı’daki satışlarından %2’lik bir pay verecek. Öyle de bir anlaşma yaptık. Bu da şu demek Kuzuluk Maden Suyu Akyazı’da satıldığı sürece As Akyazı’nın kasasına sıcak para girmesi demek. Yani biz bugün varız yarın yokuz ama biz olmasak ta As Akyazı’ya katkı sağlamaya devam edilecek. Birkaç yerlerle de sponsorluk görüşmelerimiz devam ediyor. Eğer bu görüşmeler olumlu sonuçlanırsa kulübümüzün kazancını daha yukarlara çekmiş olacağız.

Bu sezon hedef Bölgesel Amatör Lig mi? BAL’a çıkabilecek bir kadroya sahip miyiz?

Hala hedefimiz o BAL’a çıkmak istiyoruz. Sezon sonu şampiyon olarak Allah nasip ederse Bölgesel Amatör Ligine çıkacağız. Ama ahlaklı ve centilmen bir takım olarak Bölgesel Amatör Ligini hedefliyoruz. Hocamızı seçerken kariyerli ve başarılı bir hoca seçtik. Murat Hocamız daha önce Sakaryaspor’ da oynamış takım kaptanlığı yapmış ve birçok süper lig takımında da oynamış ayrıyeten Sakaryaspor’da antrenörlük de yapmış deneyimli bir teknik adam. Futbolcularımızı transfer ederken Murat Hocamızın verdiği listelere göre hareket edip transferlerimizi gerçekleştirdik. İyi bir takım kurduğumuza inanıyoruz. Bu takım ile sezon sonu şampiyonluğa ulaşarak As Akyazıspor’u tekrar eski günlerindeki gibi BAL’A çıkaracağız. Transfer komitemiz, hocamız, altyapı sorumlumuz Rahmi Aktürk ve bizim etraflıca araştırarak aldığımız topçular 3-5 yerden teyit alarak transfer edilen topçulardır. Öncelikle iyi topçu ama ondan önemlisi de Ahlaklı topçu mu arayışı içerisindeydik. Transferlerimizi ona göre gerçekleştirdik.

Murat hocadan önce geçen iki sezondur takımın başında Antrenörlük yapan İbrahim Hoca ile görüşme sağlandı mı?

İbrahim hoca ile görüştüm ben kendisinin bir müddet dinlenmek istediğini son iki sezondur çok yıprandığını ve o yüzden dinleneceğini söyledi. Bu şekilde de İbrahim hoca ile yeniden anlaşma sağlanamadı.

Altyapıya ne kadar önem veriliyor?

Adı üstünde alt yapı biz onun da alt yapısını yapıyoruz. Çünkü geldiğimiz de hazır bir altyapı bulamadık. Şuan da alt yapıyı hazırlıyoruz. Özellikle alt yapıdan sorumlu olarak Rahmi Aktürk hocamızı görevlendirdik. Altyapıya ayrı bir hoca tuttuk. Şuan da altyapının temellerini atıyoruz. Şuan Rahmi hoca ile iki ve üç sene içerisinde altyapı tam oturmuş olacak. Altyapı zaten hemen oluşabilecek bir şey değil.

As Akyazıspor için tesis yapılacak mı?

Vakıfta daha önceden bir tesisimiz vardı. Yeniden o tesis hazırlanıyor. Ama biz bu sene oraya geçmeyi düşünmüyoruz. Ama Bölgesel Amatör Ligine çıktığımız da biz As Akyazı’ya ait tam donanımlı bir tesis kazandıracağız. Şuan da onun projeleri yapılıyor. Gençlik ve spor bakanlığına götüreceğiz. Biz bu projeyi hayata geçirebilmek için çalışıyoruz. Bu konu da Kaymakam beyle de görüştük, Belediye Başkanıyla da görüştük. Hep beraber de bir çalışma yapıp Ankara’ya götüreceğiz. Bir başka futbol takımının bile gelip kamp yapabileceği bir tesis olacak.

Başkanım son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Akyazı Kaymakamı Fatih Çiçekli, bize her konuda destek oluyor. Hatta sponsorluk görüşmelerine giderken bile yardımcı oluyor. Bizimle beraber devamlı tüm ziyaretlere katılıyor o yüzden kendisinden ayrıca teşekkür ederim. Bunun dışında bu sezon iyi bir sezon olmasını diliyorum. Bütün takımlarımız için centilmence sakatsız bir sezon geçirmelerini diliyorum. Kaynak:yenisakarya.comEtiketler: as akyazı spor - haberakyazi

Diğer SPOR haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.haberakyazi.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright